Odkazy


Klempířství

Při stavbě jakékoliv střechy je nedílnou součástí tohoto procesu klempířství. Klempířské práce provádíme se všemi dostupnými materiály na trhu.

Stejně jako u krytiny, je i výběr materiálu ke zhotovení okapů a svodů velice důležitý. Možností je několi a liší se jak cenou, tak výsledným vzhledem.

Pozinkovaný plech

Pozinkovaný plech je nejlevnější varianta oplechování, nevýhodou je omezená životnost. Je zde však možnost nátěru, což může prodloužit životnost.

Titanzinkový plech

Titanzinkový plech je často používaný materiál, životností se přibližuje měděnému plechu. Výhodou je možnost nátěru. Nevýhodou je omezená možnost manipulace při nižších teplotách.

Měděný plech

Měděný plech je mejlepší materiál pro okapy a svody, pokud jsou správně provedeny montážní práce. Jeho životnost je v podstatě neomezená, nevýhodou je však vyšší pořizovací cena. Na měděný plech se již nenanáší nátěr.

Poplastovaný plech

Poplastovaný plech je moderní a často používaný materiál. Žárově pozinkovaný plech s poplastovaným povrchem se dodává v mnoha barevných odstínech. Má dokonalé prefabrikované zpracování a je cenově srovnatelný s titanzinkovým plechem. Nevýhodou tohoto plechu je, že nelze letovat a velice špatně se s ním řeší atypické detaily.

Plastový okapový systém

Plastový okapový systém lze jednoduše a rychle zpracovat. Jednotlivé prvky jsou do sebe jednoduše zacvaknuty nebo lepeny. Změny v barevných odstínech okapů dosahují úrovně odpovídající změnám běžným u barev a laků na kovy. To vše při dostupných cenách a vysoké kvalitě materiálu s životností minimálně 50 let.

Kontakt

Střechy Milotice
strechy.milotice@seznam.cz
www.strechy-milotice.cz
+420 731 500 419